Vyznamenání Mikuláše Rašovského za statečnost

Že mají žáci naší školy úspěchy v různých soutěžích, získávají diplomy za své znalosti, výkonnost či talent, to jistě víte. Ale udělení diplomu za statečnost a pomoc starší spoluobčance patří jistě mezi ne zcela běžné záležitosti. Mikuláš Rašovský ze Strhařů nezpanikařil, když slyšel zoufalé volání o pomoc, které se ozývalo z jednoho domu. Co nejdříve sehnal někoho z dospělých, a pomohl tak zachránit život zraněné starší spoluobčance. A ve 3. B mohla proběhnout slavnostní chvilka. Starosta Sboru dobrovolných hasičů ze Strhařů předal Mikulášovi nejen diplom, ale i pamětní medaili. Za všímavost pochválil Mikuláše i starosta Strhařů pan Jiří Szúdor a paní ředitelka byla moc ráda, že má ve škole žáčka, který může být svým chováním a jednáním příkladem pro ostatní!

Eva Vítková

Vyznamenání Mikuláše Rašovského za statečnost