Setkání s rodilým mluvčím na Základní škole v Lomnici

Všichni víme, že v dnešní době je znalost cizího jazyka nezbytnou vybaveností. Mnohdy nestačí už jen jeden, který je považován za samozřejmost. Pokaždé, když se setkáme s jinou kulturou, první, na co narazíme, je jazyková bariéra. Tu můžeme překonat pouze znalostí cizího jazyka, kterým se dorozumíme. Současnou mezinárodní řečí je právě angličtina. Jsme proto rádi, když může škola zprostředkovat třeba jen krátkou návštěvu rodilého mluvčího. Skip Wilkins není osoba neznámá, několik let zde působil jako lektor Letní sborové dílny, spolupracuje se současným vokálním sextetem LSDa, je jedinečným jazzovým pianistou a velmi vzdělaným člověkem s širokým přehledem. Na hodinách nejen se 7. třídou probíral různá témata, jak důležité je mluvit cizím jazykem, ale s vyššími ročníky také politickou situaci, současného prezidenta, migraci atd. Přinesl na chvíli svěží vítr a nové impulzy.

Mgr. Barbora Pavlišová.

Ve čtvrtek 15. června nás navštívil rodilý mluvčí Skip Wilkins původem z Pensylvánie v USA. Hodina začala hrou o tom, co vše víme o Spojených státech. Ke konci hodiny jsme mu pokládali otázky a zahrál nám na klavír jazzovou skladbu. Myslím, že pro všechny to byla velká zkušenost, obvykle se nám totiž nenaskytne možnost mluvit s někým ze zahraničí. Také jsme si uvědomili, že vše, co víme o USA, je z filmů nebo seriálů. Velice si této návštěvy vážíme a jsme rádi, že jsme jej mohli potkat.

Žákyně 7. třídy Eliška Hanáková a Lenka Sedláčková