Závody autíček

Letos již po druhé na naší škole probíhaly autíčkové závody. Celá akce se uskutečnila dne 12. 4. 2010 ve 14:00 v druhém patře budovy základní školy.

Zúčastnili se řidiči velkých i malých aut na dálkové ovládání a u celého závodění je povzbuzovaly děti z družiny. Byly zde k vidění různé modely aut, od závodníček až po velká terénní auta.

První disciplínou byl slalom na čas. A udělovaly se i trestné body za neprojetí mezi kužely, za každý trestný bod se připočítalo k času 5 sekund. Tuto disciplínu zvládla lépe menší auta, protože se jim lépe jelo mezi překážkami. Druhá disciplína byla rychlostní, všichni jsme jeli rovně a pak jsme zacouvali k výtahu a hurá do cíle. V této disciplíně měla výhodu zase větší auta, protože mají větší kola a rychleji jedou. Třetí disciplínou bylo říct něco o svém autě a o sobě, třeba kde s ním jezdím nebo nějaké zkušenosti a zážitky. A v té žádná auta neměla výhodu jako v těch ostatních disciplínách, každý řidič mluvil za sebe.

Byly to prostě skvělé závody a těšte se na příští rok, protože zase určitě budou.

Dominik Křipský, IV. třída

Závody autíček Závody autíček