Výstava o první světové válce

Dne 18. listopadu 2016 jsme se my – žáci a žákyně 6. třídy spolu s paní učitelkou Maškovou vydali do Podhoráckého muzea v Předklášteří na výstavu „Na frontě a v lazaretu“.

Přivítala nás velmi milá průvodkyně. Nejprve nám povyprávěla něco málo o první světové válce a pak jsme se věnovali vystaveným exponátům. Začali jsme uniformami tehdejších vojáků, zaujaly nás také některé zbraně ve vitrínách, ale také obrázky letadel a tanků (první tank se jmenoval Mark IV.).

Ve druhé místnosti jsme si mohli přečíst úryvky z dopisů posílaných příbuznými na frontu, ale také od vojáků z fronty domů. Velice nás zaujala také ukázka toho, jak to tenkrát vypadalo ve vojenském lazaretu – zraněný na nemocniční posteli, zdravotnice v dobovém oblečení, ukázky lékařských nástrojů a hlavně starý invalidní vozík.

Na závěr nás paní průvodkyně pochválila a za odměnu nás zavedla do druhého poschodí na výstavu „Není dítka bez medvídka“ – tolik medvědů pohromadě jsme ještě nikdy neviděli!

Kateřina Konečná a Jan Sehnal, VI. třída

Výstava o první světové válce