Slavnostní sázení lípy

Dne 28. října 2018 slavil celý národ sté výročí vzniku republiky. I naše škola se rozhodla, že vyjádří této události svoji úctu a při této příležitosti slavnostně zasadí lípu. Den předem žáci IX. třídy uklidili pozemek od listí, aby byl důstojně připraven na tak mimořádnou událost. V pátek 26. října 2018 v 11 hodin se všichni žáci a celý učitelský sbor sešli na místě, kde byla lípa připravena k výsadbě. Následoval proslov ředitele školy k tomuto významnému dni a zazněla česká státní hymna, kterou zazpívali žáci pod vedením paní učitelky Mgr. Evy Vítkové. Pak už přišli na řadu zástupci všech tříd a společnými silami lípu symbolicky zasypali, aby příštím generacím připomínala, že žijeme v krásné zemi, v níž je lípa památným stromem.

Tomáš Jambor, IX. třída

Slavnostní sázení lípy