Exkurze deváťáků do Prahy

Dne 7. října 2010 se naše třída vydala pod vedením paní učitelky Maškové a pana učitele Černého na jednodenní exkurzi do Prahy.

Brzy ráno (už v 5:35 hod.) byl sraz na tišnovském nádraží. Všichni měli dobrou náladu, a tak nám tříhodinová cesta uběhla velmi rychle. Po příjezdu na Hlavní nádraží v Praze zůstali všichni stát s otevřenou pusou – tak velké nádraží jsme ještě neviděli.

Mnozí z nás jeli poprvé metrem. Viděli jsme Vyšehrad, navštívili Slavín (tam jsme dostali úkol – najít co nejvíce hrobů slavných osobností a hlavně uvědomit si, čím se ten který velikán proslavil), pokochali jsme se pohledem na Vltavu v místech, kde podle pověsti skočil Šemík …

Naše další kroky směřovaly na Pražský hrad. Prohlédli jsme si celý jeho areál, navštívili katedrálu sv. Víta, a protože jsme měli to štěstí, že bylo právě poledne, viděli jsme i výměnu hradních stráží.

Z hradu jsme šli Malostranskou ulicí na Karlův most a poté na Staroměstské náměstí. Nelitujeme ani toho, že nás paní učitelka přesvědčila, abychom se šli podívat do židovského města. Vraceli jsme se odtud Pařížskou ulicí a doslova žasli nad cenami luxusního zboží ve výlohách.

Jelikož chození po Praze bylo velmi únavné, byli jsme rádi, že jsme po příchodu na Václavské náměstí dostali vytoužený rozchod a mohli si tak koupit něco k jídlu nebo drobné dárečky.

Od sochy sv. Václava, kde jsme měli sraz, už nebylo daleko k hlavnímu nádraží.

Celou exkurzi jsme zakončili šťastně, všichni byli v pořádku, počasí nám přálo, nikdo si na nic nestěžoval, a tak si myslím, že se povedla a máme zase na co vzpomínat.

Za žáky IX. třídy: Tereza Konečná, Kamila Valová, Josef Starý

Exkurze deváťáků do Prahy