Exkurze do Technického muzea

V pátek 22. března 2013 navštívila VII. a VIII. třída Technické muzeum v Brně. Odjížděli jsme v 8:00 hodin od školy. Cesta autobusem byla zábavná a rychle utekla.

Po příjezdu se nás ujala paní průvodkyně, která nás zavedla do třetího patra, kde se nachází Ulička řemesel. Tam nám vyprávěla různé zajímavosti, ukázala, jak se dříve provozovala různá řemesla – např. zubař, kovář, obchodník, švec a švadlena. Také jsme chvíli poseděli v hospodě, prohlédli si její vybavení a dokonce nám paní průvodkyně pustila orchestrion.

Potom následovala výstava „Vynálezci a vynálezy“. Pan průvodce nás nejdříve poučil o životě a objevech a vynálezech Johana Gregora Mendela, Jaroslava Heyrovského, Otty Wichterleho a jiných významných lidí. Nakonec jsme se sami mohli po výstavě porozhlédnout a na jednoduchých pokusech sami vyzkoušet principy jejich vynálezů.

Tato exkurze byla velice pěkná, doporučujeme vám, abyste se tam také jeli podívat. Odnesete si určitě hezké zážitky.

Matěj a Jan Pachlopníkovi, VII. tř.

Exkurze do Technického muzea