Exkurze v SOŠ a SOU Kuřim

Ve středu dne 6. 12. 2017 se 8. a 9. třída Základní školy v Lomnici zúčastnila exkurze v SOŠ a SOU Kuřim. Hned před budovou naší školy na nás čekal výletní autobus, jako kdybychom jeli do Chorvatska, ale nestěžovali jsme si. Po asi půl hodině jízdy jsme dorazili před zámek. Jakmile jsme prošli vraty na ''nádvoří'', naše oči upoutalo moderní elektrické „vozidlo budoucnosti“ - Tesla X.

Hned, jak jsme vešli do budovy školy, seřadili jsme se do skupinek po šesti žácích, kterých se ujal vždy jeden z místních studentů. Potom následovalo procházení školy a různá stanoviště s úkoly, které si místní studenti pro nás připravili.

Jedna z prvních zastávek bylo „sklepení“, kde nás sám pan ředitel učiliště seznámil se školou.

Potom následovala ostatní stanoviště jako například učebna fyziky, kde nám žáci předvedli, jak oddělit minci od vody bez dotyku ruky, jak propíchnout balonek tak, aby neprasknul, a mnoho dalších pokusů. Potom jsme přešli do učebny, kde jsme si mohli vyzkoušet jízdu na segwayích.

Jedno ze stanovišť byla možnost si sednout do auta Tesla X, které jsme hned při příchodu viděli před školou. Předem můžu říci, že to bylo jedno z těch velmi oblíbených stanovišť. Tam jsme se dozvěděli, že tento model stojí přes 4 000 000Kč a vlastní ho místní student!

Po seznámení se školou nás student, který nás provázel, zavedl do jídelny, kde každý z nás obdržel tašku s letáky, klíčenkou a podobnými doplňky.

V jídelně pak na nás čekalo menší občerstvení, kterým jsme si zpříjemnili čekání na ostatní skupiny. Tam jsme se také rozloučili se studenty, kteří nás provázeli školou, poděkovali za ukázku školy a mnoho zábavy při tom. Po skončení exkurze jsme nastoupili do našeho autobusu, který nás odvezl zpět do Lomnice.

Co by bylo třeba závěrem zmínit, je skutečnost, že SOŠ v Kuřimi má za partnera známou společnost Siemens, která škole umožňuje práci s moderními stroji a celkově umožňuje školu provozovat na poměrně vysoké úrovni.

Musíme říci, že prohlídka SOŠ v Kuřimi nás velice zaujala, odnesli jsme si mnoho zajímavých poznatků a všem bychom ji vřele doporučili!

Tomáš Jambor, Lenka Sedláčková a Lucie Zhořová, VIII. třída