Zájezd do Vídně

Je to už tradice, že žáci 2. stupně každoročně vyráží za hranice, přesněji do Rakouska. Letos tomu nebylo jinak.
Ve čtvrtek 3. května jsme tedy opět vyrazili – tentokrát do Vídně. Brzy ráno jsme všichni účastníci zájezdu měli sraz před školou, kde na nás čekala paní učitelka Nosková. V Brně se k nám přidal velmi sympatický pan průvodce, který nás celým dnem provázel. Zanedlouho nám začaly pípat telefony a my už jsme v tu chvíli věděli, že jsme v Rakousku.
První zastávka nás čekala v Schönbrunnu. Všichni jsme padli úžasem nad velikostí a rozlohou zámku a zahrad. Většinu z nás upoutala velká kašna. Po prohlídce jsme vyrazili do centra, kde jsme navštívili Chrám sv. Štěpána, rezidenci habsburských panovníků Hofburg a později i Přírodovědné muzeum, ve kterém jsme se ocitli v době dinosaurů, prohlédli si druhy kamenů apod.

Při odchodu z muzea už většina z nás začala pociťovat bolest nohou, ale jakmile naše paní učitelka řekla, že příští zastávka je zábavní park Prater, hned jsme byli plní energie. Ani jsme se nenadáli a stáli jsme před vstupní branou do parku. V něm jsme měli hodinový rozchod, z čehož bylo jasné, že všechny atrakce nestihneme. Jako první většinu z nás upoutalo velké ruské kolo, ze kterého bylo vidět na celou Vídeň. Mě osobně se takové výhledy moc líbí a myslím, že tady tomu nebylo jinak.
Po ruském kole jsme vyzkoušeli vodní dráhu s lodičkami, kterou jsme spatřili při výhledu z kola. A protože bylo velké horko, řekli jsme si, že se trošku zchladíme. Na vodní dráhu se s námi odhodlaly také paní učitelky, což nás mile překvapilo.
Po zbytek času stráveného na atrakcích a vyprázdnění celé peněženky přišel čas odjezdu. Z autobusu jsme se se slzami v očích rozloučili se zábavním parkem a vlastně i s celou Vídní. Celou cestu autobusem jsme si krátili čas vyprávěním zážitků a příhod, dokud jsme nedorazili zpět do Lomnice, kde jsme se všichni rozešli s úsměvem na tváři.
Za mě musím říct, že mě výlety do zahraničí hrozně baví a určitě nejsem sám. Poznáváme tamní kulturu, život a lidi. Jsem rád, že naše škola má takovou možnost zařídit pro žáky tento celodenní výlet. Doufám, že příští rok se uskuteční další zájezd a bude tak úžasný jako tento a já o něm zase budu moct psát.

Tomáš Jambor, VIII. třída

Zájezd do Vídně