Vlastivědná exkurze do Brna 2013

Každým rokem jezdí 5. třída na vlastivědný výlet do Brna. Ve čtvrtek 2. 5. 2013 jsme vyjeli i my. Vlakem jsme přijeli na brněnské hlavní nádraží. Dozvěděli jsme se, že první vlak sem přijel v roce 1839. Odtud jsme se vydali kolem pošty Masarykovou třídou na Zelný trh. Zde jsme si prohlédli divadlo Reduta a Moravské zemské muzeum. Potom jsme zamířili do Kapucínské hrobky. Dále jsme šli na Starou radnici, kde jsme se podívali na brněnské kolo a draka. Další zastávka byla na nádvoří Nové radnice, kde se nachází chrlič vody v podobě draka. Z Nové radnice pokračovala cesta přímo na náměstí Svobody.

Po hodinovém rozchodu jsme navštívili kostel sv. Jakuba a podívali jsme se na vytesaného neslušného mužíčka. Potom jsme šli k Ústavnímu soudu. Nedaleko od něho stojí budova JAMU a Besední dům. Cesta dále pokračovala na hrad Špilberk, ve kterém nás kasematami provedl pan průvodce. Zde byla strašná zima a někteří z nás se nechali zavřít do kobek. Jedna z posledních zastávek byla na Petrově. V katedrále zrovna krásně hráli na varhany. Odtud následovala cesta přes Denisovy sady až na vlakové nádraží a plní nových informací jsme se vrátili zpátky na Lomnici.

Hana Klepárníková, V. tř.