O botu kocoura Mikeše

Stalo se již tradicí, že koncem zimy probíhá na naší škole recitační soutěž žáků 1. – 5. tříd.

V úterý 21. února 2012 se všechny děti od prvňáčků až po páťáky sešly v hudebně a celé dopoledne poslouchaly své spolužáky, kteří byli do soutěže vybráni. Poslouchaly pozorně a tomu, kdo se jim nejvíce líbil, udělovaly cenu diváka. Tu ve svých kategoriích získali Jan Sehnal, Jakub Vaščák a Stanislav Škvařil. Vkus malých diváků se ani nelišil od posuzování odborné poroty, která kromě ocenění rozhodovala i o tom, který recitátor pojede naši školu reprezentovat na regionální přehlídku do Lysic a který bude soutěžit v okresním kole Dětské scény v Ivančicích. Mezi jednotlivými kategoriemi předvedli jednotlivci i třídy také hudební programy a celé dopoledne obohatily svým přednesem zkušené recitátorky z 2. stupně, které taktéž budou soutěžit v dalších kolech recitačních soutěží.

Mgr. Eva Vítková

O botu kocoura Mikeše