Vítání sv. Martina

I když se pranostika o svatém Martinovi, který přijíždí na bílém koni, letos (ostatně stejně jako vloni) nevyplnila, nenechali žáci základní školy nic náhodě. Rozhodli se, i přesto, že nemají ani koně ani nedokáží poručit počasí, ve škole alespoň navodit „bílou“ atmosféru. Jak? Jednoduše!

Zástupci tříd v žákovském parlamentu se domluvili, že vyhlásí na pátek 11. listopadu soutěž, jejímž smyslem bylo obléci si na sebe co nejvíce bílého oblečení a doplňků. Po pečlivém přepočítání se absolutním vítězem stala 1. třída, které se podařilo na sebe obléknout neuvěřitelných 50 bílých oděvních svršků, což činilo 4,16 kusů na jednoho žáka! GRATULUJEME!!!

Vítání sv. Martina