Zámecké stolničení

Ve středu 19. 12. 2012 jsme navštívili SOU a SOŠ SČMSD v Lomnici na zámku, kde si pro nás studenti nachystali ukázky slavnostního stolování. Měli jsme tak možnost nahlédnout do odborných technik stolování. Naučili jsme se prostřít štědrovečerní tabuli. Dále jsme si vyzkoušeli různé techniky skládání ubrousků, které jsme hned o svátcích doma vyzkoušeli. Studenti pro nás přichystali výborné občerstvení – plněné šneky z listového těsta a limonádu. Poté jsme si vyzkoušeli flambování ovoce. Touto cestou chceme poděkovat všem studentům, kteří se nám hezky věnovali a hlavně paní Jitce Adamové, která nám vše vysvětlila a celou akci krásně připravila.

Děkujeme všem.

žáci VII. třídy a paní učitelka Slováková