Plavecké novoroční zápolení

V pátek 9. ledna proběhl v bazénu ZŠ první ročník plaveckého zápolení, kterého se zúčastnilo 40 plavců i neplavců z řad dětí naší ZŠ, ZUŠ a MŠ. Děti byly podle věku rozděleny do čtyř kategorií a soutěžily v různých vodních disciplínách. Předškoláci a žáci 1. a 2. třídy lovili z vody plastové vršky a s pomocí destičky přeplavali malý bazének. Žáci od 3. do 9. třídy pak závodili ve velkém bazénu a předváděli své plavecké dovednosti ve volné plavecké disciplíně, v plavání pod vodou, balancování na plovoucích deskách nebo lovení vršků na čas. Vítězové jednotlivých kategorií byli za své výkony odměněni diplomy a praktickými cenami. Plavecké zápolení splnilo nanejvýš naše očekávání a příští rok si jej určitě zase zopakujeme.

Klub rodičů a přátel školy, o. s. děkuje ZŠ, ZUŠ a MŠ Lomnice za poskytnutí bazénu a zázemí, panu Mgr. Janu Vaščákovi a Mgr. Michaele Juránkové za organizaci jednotlivých soutěží a dozor a městysi Lomnice za poskytnutí grantu na odměny a občerstvení pro všechny závodníky.

Mgr. et Mgr. Andrea Mikitová

Plavecké novoroční zápolení