Exkurze v SŠ a ZŠ Tišnov

V úterý 24. 4. se naše VIII. třída jela podívat na další střední školu v okolí, tentokrát do SŠ a ZŠ Tišnov.

V 9:30 jsme se tedy s naší paní učitelkou Doležalovou seřadili na zastávce autobusu a vyrazili. Ani jsme se nenadáli a už jsme stáli před školou, kde na nás čekala velice příjemná průvodkyně. Byla to paní učitelka, která zde učí chemii.

Hned po vstupu do školy nás rozdělila na holky a kluky, z čehož jsme my kluci měli obavy. Holčičí skupina se vydala za panem učitelem, který je odvedl do počítačové učebny. Klučičí skupinu zavedla paní učitelka do učebny chemie, kde pro nás společně se dvěma žáky měla nachystaný program. Ukázala nám experiment s názvem ‘‘Sloní pasta‘‘ a dokonce jsme si mohli zkusit vyrobit ‘‘šampaňské‘‘.

Po pár experimentech a zkoumáních přišel čas, aby se obě skupiny vyměnily. Paní učitelka nás tedy zavedla do počítačové učebny a nám klukům se rozzářily oči. V učebně seděl pan učitel s jedním žákem a měli pro nás připravené počítačové programování robota. Když jsme se podívali na obrazovky, bylo nám jasné, že to nebude nic lehkého. Po podrobném vysvětlení jsme se s programem naučili trošku zacházet a mohli se tedy dát do programování. I když někteří, včetně mě, z robota udělali vlaštovku nebo se jim ho podařilo úplně rozebrat, musím říct, že to byla příjemná zkušenost a moc nás to všechny bavilo. Dokonce až tak, že po opakovaném volání naší paní zástupkyně jsme se nehnuli ze židlí.

Nakonec jsme se přece jenom museli zvednout, rozloučit se s pedagogy a vyrazit k autobusu. V něm jsme si všichni vyprávěli zážitky a příhody. Za sebe musím říct, že to byla příjemná zkušenost, hlavně pro ty, kteří uvažují o studiu na této škole.

Tomáš Jambor, VIII. třída