První ročník „EKO dne s Kometou“

Dne 12. 6. 2019 jsme měli tu čest zúčastnit se EKO dne s týmem HC KOMETA BRNO. Byl to den plný poznání, překvapení, zážitků a ještě navíc nás mohl těšit pocit, že jsme udělali něco pro naši planetu. Marketing týmu KOMETA pro nás vypravil autobus a naplánoval tak celou trasu nejen pro nás, ale i pro všechny ostatní zúčastněné školy a školky, za což jim patří velké poděkování.

,,No, a huráááá na výlet!!!????“ 4. třída ZŠ, ZUŠ a MŠ Lomnice společně se členy Mladého zahrádkáře pod pevným vedením tř. učitelky Evy Němcové, paní asistentky Marie Šmardové a Filipa Bracka se již nemohla dočkat, jak to bude celé probíhat. To víte, první ročník je první ročník…????

,,A jsme na místě…“ autobus nás vysadil přímo v deblínských lesích, kde nás čekalo překvapení s číslem 28, kterým nemohl být nikdo jiný než hráč Petr Kratochvíl. Hráč, jenž nosí juniorský mistrovský titul za sezonu 2017/2018 a v sezoně 2018/2019 již naskakoval za A tým Komety Brno. Dalším naším doprovodem byl asistent trenéra a videokouč A týmu Jiří Horáček, studentka univerzity obrany a strážce lesů okolí Deblína.

,,Jupíííí, vyrážíme na stezku…“, která byla naplánovaná tak, abychom měli všichni jeden společný cíl - fotbalové hřiště Deblín. Naše stezka byla plná nejen krás přírody, ale i srandy, jen toho odpadu na ní nebylo moc.☹ To ale neznamená, že jsme naší přírodě neulehčili. Na některých stezkách bylo ale odpadu na rozdávání a tím se nám to všechno vyvážilo a zbavili jsme tak deblínské lesy 1200 kg nepořádku.

V cíli jsme měli možnost seznámit se s ostatními hráči, vyfotit se s nimi nebo získat jejich podpis. Dozvěděli jsme se více o nadačním fondu Kometa, který pomáhá dětem s poruchami autistického spektra. Za odměnu nás čekalo občerstvení a ukázky práce záchranné služby, police či hasičů, jejichž náročnou práci jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet.

Doufám, že mluvím i za všechny své spolužáky, protože tento den byl opravdu VÝJIMEČNÝ a děkujeme, že jsme mohli být jeho součástí.

Ivana Horáčková, IV. třída