Den jazyků

U příležitosti Mezinárodního dne jazyků, který každoročně připadá na 26. září, si tento den připomněli i žáci základní školy. Pro letošní školní rok jsme zvolili jazyk našich polských sousedů. Pro všechny třídy bylo nachystáno několik stanovišť, na kterých se postupně vystřídaly. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí o polských památkách, kultuře a v neposlední řadě měli možnost naučit se několik polských slovíček od našeho hosta paní Renaty Janečkové, která žáky polsky přivítala, společně si přečetli polskou pohádku a nakonec si zazpívali. Zajímavým stanovištěm byly i krátké scénky z česko-polské historie, ve kterých svými výkony mile překvapili naši deváťáci.

Mgr. Magdalena Nosková

Den jazyků