Prostředí, ve kterém se příjemně učí

Učebna anglického jazyka se pořád vyvíjí. Kromě krásné výmalby zdi přibyly nové dveře, které ji tematicky doplňují. Z učebny se tak stává příjemnější prostředí a žáci se v ní rádi učí. Skvělé na celém provedení je, že autory jsou samy děti, které dostaly jen „zakázku“. Pro mne osobně je radost vidět, jak rády tvoří v prostoru, ve kterém se pohybují, a že mohou mít vliv na místo, ve kterém tráví svůj čas. Odměnou jsou nadmíru pozitivní ohlasy. Navíc, jako bonus, pak přicházejí od samotných žáků další impulzy a nápady, což svědčí o jejich touze být kreativní. V takovém prostředí se pak výuka odehrává v uvolněnějším duchu, dává prostor pro neformální setkání a zejména vytváření důvěrného místa, které je pro učení naprostým základem. Bez důvěry v učitele a v to, co je učí, nelze na předání jakýchkoli znalostí ani zdaleka pomýšlet.

Mgr. Pavlišová Barbora

Prostředí, ve kterém se příjemně učí Prostředí, ve kterém se příjemně učí