Exkurze do Škody Mladá Boleslav

Ve středu 4. března 2015 jsme se vydali na dalekou cestu do Mladé Boleslavi, kde jsme měli v rámci evropského projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání“ navštívit světoznámou automobilku. Vyrazili jsme ráno v 6:40 a po čtyřech hodinách jízdy jsme konečně dojeli do Mladé Boleslavi. Byli jsme ohromení velikostí areálu a jako první jsme navštívili škodovácké muzeum. Zde jsme se dozvěděli, jak firma Škoda vůbec vznikla, kdo ji založil nebo jak se vyvíjely první automobily.

Po skončení programu jsme měli krátkou přestávku, a poté se konečně dostali do samotného závodu, kde jsme měli možnost podívat se do lisovny a na konečnou montáž. Bylo zajímavé sledovat, jak takové auto vůbec vzniká. Po této poutavé prohlídce nás čekalo rozloučení a daleká cesta domů. Z výletu do Mladé Boleslavi jsme si odnesli spoustu cenných poznatků a těšíme se, kam pojdeme příště.

Adam Girszewski, žák VIII. třídy

Exkurze do Škody Mladá Boleslav Exkurze do Škody Mladá Boleslav Exkurze do Škody Mladá Boleslav