Hudbou proti drogám

Každý ví, že drogy jsou špatná věc. To není žádná novinka, ale i tak se najde spousta lidí, kteří jsou na nich závislí. A taky nespočet těch, kteří díky nim umřou…

Ve čtvrtek 19. 4. jsme měli přednášku s názvem ,,Hudbou proti drogám.“ Asi si říkáte, proč zrovna hudbou. Je to kvůli tomu, že mnoho slavných zpěváků drogy užívalo a užívá. Řekli jsme si něco málo o známých kapelách, jejichž skladby posloucháme dodnes a s kterými jsou různé návykové látky spojeny. Například Rollling Stones, AC/DC, Turbo… Vystupující nám i zahráli a zazpívali jejich největší hity.

Musím říct, že se nám to všem líbilo. Nejen že jsme se dozvěděli něco nového, ale mohli jsme si u toho i poslechnout či spolu s nimi zazpívat skvělé hudební skladby, které zná opravdu každý, přestože jsou tak staré. Snad budeme mít víc takto poučných přednášek.

Martina Stará, IX. tř.