Sazka Olympijský víceboj

Naše škola ze účastní Sazka Olympijského víceboje.

Sazka Olympijský víceboj je společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Jedinečný projekt je určený všem dětem ze základních škol a nižších stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Proto je také největším sportovním projektem v České republice. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl.

Sazka Olympijský víceboj se skládá z Olympijského diplomu, který je určen hlavně pro první stupeň základní školy, a Odznaku všestrannosti, který je doporučen pro žáky druhého stupně.

V rámci Olympijského diplomu absolvují děti pod vedením svého učitele v průběhu školního roku při hodinách tělocviku 8 disciplín. Na základě výsledků pak dostanou na konci školního roku diplom, který jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a ve kterých sportech by měly být šikovné.

U Odznaku všestrannosti musí děti splnit 10 z 12 disciplín. Za výsledky v jednotlivých disciplínách získají body a podle dosaženého počtu obdrží bronzový, stříbrný, zlatý nebo dokonce diamantový odznak. Pro žáky, kteří nedosáhnou na bronzový odznak, bude připravený účastnický diplom.

Navíc se pak losují výhry, které potěší celou školu – poukazy na sportovní vybavení do škol a návštěvy českých sportovců na školách neboli Olympijské tréninky.

Sazka Olympijský víceboj