Návštěva Městské knihovny v Tišnově

Ve čtvrtek 31. ledna po rozdání pololetního vysvědčení jsme navštívili Městskou knihovnu v Tišnově. Důvodem návštěvy byla beseda na téma Jak nepodlehnout médiím a reklamě. Milá paní knihovnice nám předala informace o hoaxech, tedy nepravdivých zprávách šířících se na internetu, a vysvětlila nám, jak nás média a reklamy mohou ovlivňovat a jak se tomu bránit. Některé věci jsme si i sami vyzkoušeli. Ve skupinkách jsme dostali fotografii, která byla vždy z jedné strany oříznutá, jedna skupinka pracovala s originálem. Dostali jsme za úkol ke své fotce vymyslet novinový titulek. Vznikaly tedy naprosto odlišné názory na zachycenou realitu. Uvědomili jsme si, jakou moc v té chvíli máme ve svých rukách a jak můžeme měnit informace podle své vůle. Myslíme, že tato beseda byla určitě užitečná. Zjistili jsme, jak se nenechat ovlivňovat a jak si informace ověřit.

Nela Pospíšilová, Tomáš Jambor
žáci IX. třídy