Okresní kolo recitační soutěže Dětská scéna, aneb jak David Kašpárek oslnil Ivančice

Mikeš, Lysické sluníčko, Dětská scéna. Každý rok stejně, a přece jinak. Letošní recitační soutěže jsou ve znamení naprosté uvěřitelnosti projevu Davida Kašpárka. Nejenže svou kategorii v okresním kole vyhrál, ale svou bezprostředností si získal nejen odbornou porotu, ale i všechny dětské a dospělé posluchače ivančického kina Réna. Kvalitu lomnického dětského přednesu potvrdila druhým místem v nulté kategorii Eliška Sýkorová a také Martin Hajnyš, taktéž druhým místem v první kategorii. Za výběr textů a přirozený projev si z Ivančic odvezli cenu poroty Zuzana Kadlecová, Alena Bednářová, Julie Nečesalová, Adriana Koudelková a Matouš Kárný, který navíc zaujal svým, podle poroty, božským hlasem. I když nám letos šlapali na paty recitátoři z Dolních Louček, opět jsme se stali nejúspěšnější školou okresního kola.

Mgr. Eva Vítková