100. výročí vzniku Československa

Od pondělí do středy (24. - 26. září) jsme si v naší škole intenzivně připomínali 100. výročí vzniku Československa.

Celou záležitost jsme pojali formou projektového vyučování. Žáci dostali zadání podle tříd. Ti nejmenší (1. – 3. třída) hravou formou zpracovávali se svými učitelkami a asistentkami státní symboly. Čtvrťáci se zabývali slavnými osobnostmi naší politiky, kultury, vědy a sportu. Zbývajících pět tříd si 100 let rozdělilo po dvacetiletích, přičemž páťáci začali vznikem republiky – 1918 a deváťáci končili rokem 2018. Díky nim tak došlo ke zmapování celého posledního století naší historie.

Vznikla tak zdařilá, poučná, místy i vtipná výstavka umístěná hned proti vchodovým dveřím školy. Ke zhlédnutí bude až do začátku adventu. Přijďte se podívat!

Mgr. Marcela Mašková

100. výročí vzniku Československa