Příběh Osvobozeného divadla v Lomnici

Ve čtvrtek 7. dubna 2011 zavítalo do lomnické školy Divadélko pro školy z Hradce Králové. Přineslo s sebou milou vzpomínku na klasiky českého divadla – Jiřího Voskovce a Jana Wericha a písně Jaroslava Ježka.

Zábavnou formou se dvěma hercům podařilo během 60 minut to, co mnohdy nezvládne ani celý „ansámbl“ velkého divadla – zaujmout, pobavit a hlavně (jsme ve škole) poučit. Stručně řečeno – to, co bylo z dílny klasiků žákům nabídnuto, nemělo chybu. Byl to průřez jednotlivými obdobími od 20. let 20. století až po rok 1938, kdy bylo Osvobozené divadlo úředně zavřeno a Voskovec, Werich i Ježek byli nuceni emigrovat..

Oba aktéři hradeckého divadla podali vynikající výkon. Během představení dokázali, že to s dětmi umí a věřte, že děti to poznají….

Když jsme po představení odcházeli zpět do třídy, zaslechla jsem v davu: „Toto bylo nejlepší divadlo za celých devět let na této škole!“

Z úst věčně nespokojených teenagerů je to pochvala neslýchaná, a proto si myslím, že už k tomu není třeba nic víc dodávat.

Mgr. Marcela Mašková

Příběh Osvobozeného divadla v Lomnici Příběh Osvobozeného divadla v Lomnici