Soutěž Mladý zahrádkář - národní kolo v Kroměříži

V pátek 17. 6. 2011 jsme se vydali do Kroměříže na národní kolo soutěže Mladý zahrádkář ve složení: Kateřina Říhová, Filip Bracek a jako doprovod paní učitelka Eva Němcová. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích, mladší a starší žáci. Soutěžící z celé České republiky se utkali jednak v poznávání rostlin, jednak v testových otázkách. Odpoledne jsme strávili v Květné zahradě, kde jsme na závěr pod odborným vedením aranžovali japonské ikebany a ostatní vazby. Večerní vyhodnocení soutěže bylo pro nás milé překvapení, když se Kateřině Říhové ze VII. třídy podařilo získat 2. místo a Filipu Brackovi z VI. třídy pěkné 5. místo. Odvezli jsme si zajímavé ceny, včetně celoročního předplatného časopisu Zahrádkář.
Chcete-li se o soutěži dovědět více, navštivte webové stránky www.zahradkari.cz (záložka Obsah - Mladý zahrádkář).

Ze soutěže jsme si odvezli plno pěkných zážitků a poznatků. Těšíme se na příště!

Kateřina Říhová, VII. třída
Filip Bracek, VI. třída

Chtěla bych poděkovat Kateřině Říhové i Filipu Brackovi za jejich svědomitou přípravu a za jejich vynikající výkon při samotné soutěži a skvělé umístění v silné konkurenci.

Ing. Eva Němcová

Soutěž Mladý zahrádkář  - národní kolo v Kroměříži