Vlastivědná soutěž

Dne 12. května 2011 se uskutečnila v naší škole už po několikáté vlastivědná soutěž s názvem „Znáš ČR?“. Zúčastnili se jí žáci pátých tříd naší školy a dvou okolních škol – ZŠ Tišnov, nám. 28. října a ZŠ Lysice.

Celá soutěž začala tím, že jsme si napsali všichni dohromady vlastivědný test. A pak už to bylo jenom na nás, kam jsme chtěli jít nejdříve a kam potom. Soutěžili jsme v několika okruzích: orientace na mapě, pamětník, Jihomoravský kraj, slepá mapa na počítači a poznávání obrázků. Jak to všichni měli, následovalo vyhodnocení a vyhlášení výsledků soutěže. Naším nejlepším úspěchem bylo druhé místo Marka Sehnala. Pěkné 3. místo obsadil také náš spolužák Dalibor Hanák. V celkovém hodnocení se naše škola umístila nejlépe.

Dominik Křipský, V. třída

Vlastivědná soutěž