Recitační soutěž O lysické sluníčko

První březnovou středu jsme za vyloženě zimního počasí vyrazili přes kozárovský kopec poměřit své recitátorské umění se školami okresu Blansko. Škol bylo deset, našich statečných taktéž. A že nám to šlo! Mezi prvňáčky si druhé místo vybojoval David Kašpárek a Eliška Sýkorová získala čestné uznání. V kategorii žáků 4. – 5. tříd zaujala porotu Alenka Bednářová a přivezla si z Lysic diplom za 2. místo. Další kategorii Julie Nečesalová vyhrála a Adriana Koudelková byla druhá. Třešničkou na docela vydařeném dortu pak bylo první místo Matouše Kárného, který svou básní o čistotě lidské duše a také pronikavým a neuhýbajícím pohledem všem dospělým doslova podlomil nohy.

Mgr. Eva Vítková

Recitační soutěž O lysické sluníčko