Školní zájezd do Lince

Dne 7. května se uskutečnil zájezd do rakouského města Linec. Letos jsme měli vysoká očekávání, protože program byl opravdu zajímavý. Den před výletem se dala nedočkavost v naší třídě doslova nahmatat. Po příjezdu do Lince nás okouzlily nádherné ulice s mnoha stromy a keři, vše působilo čistě a upraveně. První zastávka se konala na kopci Pöstlingberg, kde se nachází bazilika Panny Marie. Výhled na celý Linec byl odsud k nezaplacení. Poté jsme navštívili centrum vědy a techniky Ars Electronica, ve kterém jsme se dozvěděli o nejmodernějších technologiích. Rozděleni do dvou skupin jsme si mohli spoustu věcí vyzkoušet. A protože se Ars Electronica nachází na břehu Dunaje, stačilo přejít most a rovnou nastoupit na výletní loď, ze které jsme poznávali zejména průmyslovou část Lince. Poslední a dlouho očekávaný bod programu byl v obchodě Haribo – ráji sladkostí. Potom nás čekala několikahodinová cesta domů, kterou jsme si v autobuse společně užili, stejně jako celý výlet.

Veronika Hahnová, Michaela Konečná (9. třída)