Národní kolo Mladého zahrádkáře 2016

V letošním roce se tato kategorie soutěže konala od pátku 17. do neděle 19. června ve Střední odborné škole stavební a zahradnické v Praze 9. Umístěním na první příčce v okresním kole si postup do ní zajistila žákyně VIII. třídy Hana Klepárníková.

Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu ráno v budově Městské knihovny na Mariánském náměstí blízko samotného centra Prahy. Jako každým rokem se soutěžilo v kategorii A – mladší žáci a B – starší žáci, letošní novinkou byla nová kategorie C – středoškoláci. Na soutěžící čekalo čtyřicet velice záludných otázek. Po skončení písemných testů následovala obvyklá poznávačka rostlin, která spočívala v „identifikaci“ čtyřiceti rostlin všeho druhu. Sobotní odpoledne patřilo zajímavé exkurzi do botanické zahrady, kterou spravuje hostitelská zahradnická škola, a po ní se již všichni těšili na vyhlášení výsledků.

Hana Klepárníková se v kategorii B umístila na krásném 18. místě z 36 zúčastněných. Už jen to, že se probojovala mezi 36 nejlepších z celé republiky, stojí za obdiv a ocenění.
Za kategorii C soutěžil náš bývalý žák Filip Bracek, který ze 13 soutěžících obsadil vynikající 5. místo.
Oběma všichni srdečně gratulujeme!!!
Velké poděkování patří Mgr. Ing. Evě Němcové, která na tuto soutěž žáky připravovala.

Filip Bracek