Údolí Wachau - poznávací zájezd

Ve čtvrtek 7. 5. 2015 jsme se vydali na poznávací jednodenní zájezd do Rakouska, konkrétně do údolí Wachau. Vyjeli jsme brzy ráno od školy a jeli pro nás známou cestou do Brna, kde přistoupila paní průvodkyně. Během cesty jsme poslouchali pověsti týkající se různých míst a dozvěděli jsme se spoustu informací o historii Rakouska. Naše první zastávka byla v Dürnsteinu, kde jsme vystoupali na zříceninu, ze které byl nádherný výhled na město a na řeku Dunaj. Poté jsme jeli do Melku, kde jsme si prohlédli opatství a přilehlé zahrady. Ty byly opravdu krásné. Mohli jsme si je volně prohlédnout. Každý kus zahrady byl jiný. Z Melku jsme autobusem dojeli do Spitzu a odtud vypluli lodí do Kremže. Plavba trvala necelou hodinu a někteří si ji doslova sladce užili v podobě zmrzlinových pohárů. Kremž je velice klidné městečko. Dostali jsme tam asi hodinový rozchod a měli jsme možnost koupit si suvenýry nebo dárky domů. Skoro všichni si koupili originální kremžskou hořčici.

Cesta domů rychle uběhla. Sice jsme byli unavení, ale výlet se nám líbil. Jsme rádi, že pro nás paní učitelky tento den plný zážitků naplánovaly.

Žaneta Krejčí, Michaela Musilová, Adéla Pilátová (7. třída)

Údolí Wachau