Zájezd do Rakouska

Stává se již tradicí, že lomnická základní škola každoročně plánuje pro žáky 2. stupně zájezd do Rakouska. A tak jsme i letos dne 5. května vyrazili za hranice. První zastávka směřovala do městečka Maissau, ve kterém se nachází „Svět ametystu“. Žáci si vyslechli krátkou interaktivní přednášku s prohlídkou štoly a poté se doslova vyřádili na políčku, na kterém hledali úlomky ametystů. Ty si mohli odvézt domů jako pěkné suvenýry. Tato aktivita měla u žáků opravdu velký úspěch.

Odpoledne jsme strávili v městečku Hardegg, které leží na rakousko-moravské hranici v NP Podyjí. Navštívili jsme také hrad, prošli jsme naučnou stezkou a nevynechali jsme ani krásné vyhlídky. Celkovou atmosféru můžete zhodnotit z pořízených fotografií na školním webu.

Mgr. Magdalena Nosková