Slavnost slabikáře 2014

Ve čtvrtek 29. května odpoledne se v prostorách Duhového sálu sešli prvňáčci se svými rodiči, prarodiči, sourozenci a příbuznými. Na pořadu byla besídka s názvem „Slavnost slabikáře“, která se tradičně koná u příležitosti přečtení první knihy. Žáci svým rodičům předvedli, co se v průběhu školního roku naučili, přednesli básničky, zazpívali několik písniček, zatančili a zahráli divadlo. Také přečetli vybrané ukázky a za to byli „pasováni“ na čtenáře. Za odměnu obdrželi dárek v podobě knihy s věnováním a šerpy s nápisem „Už jsem čtenář“. Knihy věnoval městys Lomnice a osobně je předával pan starosta. Slavnost byla ukončena společnou hostinou, při které si děti pochutnaly na dortu ve tvaru slabikáře.

Mgr. Radmila Holcnerová

Slavnost slabikáře 2014