Hory

V sobotu 5.2.2011 jsme se v 8.00 sešli před školou. V 8.30 jsem přijeli do Tišnova, kde k nám přistoupili žáci ze ZŠ Smíškova. Po naložení zavazadel jsme vyrazili. Cesta trvala asi 3 hodiny. Když jsme přijeli k hotelu Sněžník v areálu Dolní Moravy, bylo asi 12 hodin. Jakmile jsme se ubytovali, čekal nás oběd. Zbytek dne jsme strávili procházkou po okolí. Prohlédli jsme si sjezdovky a zastavili se v obchodě se suvenýry. Večer jsme byli pozváni do společenské místnosti, kde jsme shlédli krátkou přednášku, kterou pro nás připravili učitelé.

Druhý den jsme se seznámili s denním programem, bodováním pokojů a rozdělili jsme se do dvou družstev. První skupina připadla panu učiteli Marku Knoflíčkovi, druhou si vzal na starost pan učitel Miloš Černý.

Během kurzu jsme se naučili jezdit na vleku a ovládat základní techniky lyžování. Na večer jsme si připravovali program sami. Těm, kteří si nevěděli rady, pomohla zdravotnice, která měla na starost také bodování pokojů. Hráli jsme stolní hry, stolní tenis, měli jsme přednášky, besedu s horským záchranářem a diskotéku. Třetí den jsme se vydali do města Králíky, kde jsme navštívili muzeum.

Každý si z tohoto lyžařského výcvikového kurzu něco odnesl. Žáci první skupiny se zdokonalili v lyžování a všichni žáci druhé skupiny se naučili lyžovat - nakonec sjeli i velkou sjezdovku. Celý kurz se nám moc líbil a odnesli jsme si z něj velké zážitky.

za žáky: Kateřina Říhová, VII. tř.

Hory