Tonda Obal na cestách

Ve středu 12. září 2012 k nám do školy zavítal Tonda Obal. Nejedná se o našeho spolužáka, ale o pojízdnou výstavu Tonda Obal na cestách, která se zabývá tříděním a recyklací odpadů.

V jedné vyučovací hodině jsme si zopakovali, jak máme správně třídit, do jakého barevného kontejneru patří jednotlivé druhy odpadu, co všechno se dá třídit a následně znovu využít. Nebyla pro nás žádná novinka, že recyklací šetříme energii a životní prostředí. Například všechen papír, který používáme, je víc jak z poloviny vyroben ze starého papíru. Tím se ušetří velké procento dřeva a energie.

Tato hodina každého něčím zaujala a určitě jsme si odnesli mnoho nových poznatků a ujištění, že sběr a třídění má opravdu velký význam.

Kateřina Říhová, Tereza Stará (9. třída)

Tonda Obal na cestách Tonda Obal na cestách Tonda Obal na cestách Tonda Obal na cestách Tonda Obal na cestách Tonda Obal na cestách