Tonda Obal na cestách

Ve středu 12. září 2012 k nám do školy zavítal Tonda Obal. Nejedná se o našeho spolužáka, ale o pojízdnou výstavu Tonda Obal na cestách, která se zabývá tříděním a recyklací odpadů.

V jedné vyučovací hodině jsme si zopakovali, jak máme správně třídit, do jakého barevného kontejneru patří jednotlivé druhy odpadu, co všechno se dá třídit a následně znovu využít. Nebyla pro nás žádná novinka, že recyklací šetříme energii a životní prostředí. Například všechen papír, který používáme, je víc jak z poloviny vyroben ze starého papíru. Tím se ušetří velké procento dřeva a energie.

Tato hodina každého něčím zaujala a určitě jsme si odnesli mnoho nových poznatků a ujištění, že sběr a třídění má opravdu velký význam.

Kateřina Říhová, Tereza Stará (9. třída)

Tonda Obal na cestách