Návštěva čističky odpadních vod

Dne 14. 12. 2011 jsme šli s paní učitelkou Doležalovou na exkurzi do čističky odpadních vod v Lomnici. Tam nás uvítal pan Pánek, který se o chod čističky stará. Řekl nám, že se sem dostává všechna odpadní voda (z domácností, ze závodů, z naší školy atd..) i voda dešťová. Ukázal nám stroj, kterému se říká šnek a zachycuje všechny velké nečistoty (ubrousky, toaletní papír atd..). Voda pak putuje dál do aktivační nádrže. Tam se neustále víří velkým míchadlem, aby se provzdušnila. Ukázal nám pak třetí nádrž, kde ze špinavé vody byla najednou voda čistá a bylo ji možné vypustit do Besénku. Po důkladné prohlídce všech nádrží jsme panu Pánkovi poděkovali a vrátili se celí promrzlí do školy. Děkujeme také paní učitelce, že měla chuť i odvahu s naší třídou tuto zajímavou exkurzi absolvovat.

Marie Konečná, 8. třída