Dravci 2019

V polovině března tohoto roku do naší školy zavítala společnost Zayferus, která se zabývá ochranou dravých ptáků. Všechny třídy se přesunuly do Obory, kde nám její pracovníci ukázali více než 20 druhů dravých ptáků – od malého puštíka a ž po obrovského supa. Několik z nich nechali dokonce proletět, aby nám ukázali, jak rychle se pohybují, nebo chytají kořist. Někteří z nás měli dokonce možnost nechat si velikého orla skalního posadit na ruku. Viděli jsme letět orla, nejrychlejšího sokola a karanča, který nelétá, ale chodí jako raptor. Velkým zážitkem byl pohled na velmi vzácného orla bojovného, který má cenu okolo 1 milionu Kč. Vzhledem k jeho ceně jej nenechali proletět, nejspíše ze strachu, aby se vrátil.

Prohlídka dravců se nám všem velmi líbila.

Vendula Bartoňová a Kateřina Konečná, VIII. tř.

Dravci