Beseda s právníkem

Dne 14. dubna 2011 zavítal na naši školu JUDr. Petr Živěla, který se kromě jiného věnuje trestnímu právu na úseku trestné činnosti mládeže. Pro žáky 8. a 9. třídy přichystal zajímavou přednášku zaměřenou na trestní odpovědnost mladých lidí, trestné činy páchané pomocí internetu, facebooku a další aktuální problémy.

O tom, jak se přednáška líbila, svědčí následující postřehy žáků.

Přednáška byla zajímavá a vtipná. Pan doktor prokládal výklad vtipy a pravdivými příběhy lidí, se kterými se setkal u soudu.
Lucie Pařízková, IX.tř.

Bylo to hezké. Pan doktor se nás snažil zabavit a udělal to tak, aby nás to zaujalo. Z mého pohledu se mu to podařilo.
Tereza Konečná, IX. tř.

Přednáška se mi líbila. I když trvala dvě hodiny, nenudila jsem se, protože pan doktor přednášku zpestřil právnickými vtipy. Druhou hodinu ochotně odpovídal na naše dotazy. Bavilo mě to.
Kamila Valová, IX.tř.

Zajímavé bylo proložení přednášky případy z bohaté praxe. Mluvil o současných problémech a snažil se nám danou problematiku co nejvíce přiblížit.
Nikol Benešová, IX.tř.

Přednáška se mi líbila a klidně bych si i něco podobného poslechla znova.
Martina Štouračová, IX.tř.

Přednáška byla zajímavá a poučila nás např. o tom, jak může být nebezpečný facebook. Klidně by mohl přijet zase a poučit nás o něčem novém.
Daniela Juríková, IX.tř.

Bylo to zábavné a myslím, že tyto dvě hodiny určitě nebyly promarněné.
Zuzana Chromá, VIII.tř.

Líbilo se mi, že pan doktor s námi mluvil jako se sobě rovnými a že měl skvělé historky od soudu.
Ladislav Vedral, VIII.tř.