Vlastivědná exkurze do Brna

Ve třetí třídě Lomnice, ve čtvrté Tišnov, v páté Brno a v deváté Praha. Tak seznamujeme naše žáky s nejbližším okolím. Paříž či New York, to už bude záležet jen a jen na nich.

Tak tedy páťáci v Brně. Během osmihodinové exkurze žáci navštíví Kapucínskou kryptu, Starou radnici, kostel u Jakuba a katedrálu sv. Petra a Pavla, prohlédnou si kasematy na Špilberku a ti odvážnější uvidí i Brno z nadhledu. A protože se v hodinách čtení seznámí ještě před návštěvou Brna s různými pověstmi, součást prohlídky tvoří i zazděný radní na Mečové, neslušný mužíček u Jakuba, pokroucené fiály na radnici a samozřejmě drak a kolo.

Letošní výlet byl zpestřen nejen od rána očekávaným rozchodem na náměstí Svobody, ale i natáčením pro kabelovou brněnskou televizi.

A protože exkurze není výletem za hranolkami a coca-colou k MacDonaldovi, ale výukou v terénu, je celá exkurze završena vypracováním několika otázek a ve výtvarné výchově kresbou brněnských památek.

Mgr. Eva Vítková, tř. učitelka

Vlastivědná exkurze do Brna