Exkurze do Vídně

Dne 27. května 2014 žáci druhého stupně vyjeli do světa, do Vídně. Po tříhodinové cestě jsme vjeli do města hudby a umění. Vystoupili jsme u Hundertwasserhaus. Po prohlídce jsme se přesunuli do samotného srdce města. Prohlídku centra jsme začali starými pověstmi, se kterými jsme se dostali až k orloji. Následně jsme dorazili k chrámu sv. Štěpána. Po návštěvě tohoto dómu jsme došli k Hofburgu. Poslední zastávka byla u zámku Schönbrunn, jednoho z hlavních sídel císařského rodu. Prohlídli jsme si zahradu, nádherné fontány, vystoupili jsme na vyhlídku Gloriettu a nakonec si prohlédli rozárium.

Výlet se nám líbil a všichni bychom chtěli poděkovat za zorganizování zájezdu a krásné zážitky

Dominika Antonínová a Jana Brabcová
(8. třída)

Exkurze do Vídně Exkurze do Vídně Exkurze do Vídně Exkurze do Vídně Exkurze do Vídně