Exkurze do Prahy

Jako letošní deváťáci máme naplánovaný rozvrh akcí celého našeho posledního školního roku. Neodmyslitelně sem patří také i výlet do našeho hlavního města.

V pondělí 20. října nadešel pro mnohé z nás očekávaný den plný nových věcí a zábavy. Začal tím, že jsme si domluvili sraz v 5:30 na tišnovském nádraží a za čtvrt hodiny poté jsme už seděli ve vlaku. Cesta byla dlouhá, ale my jsme si ji pěkně užili (mnozí z nás ještě dospávali příliš časný budíček).

Jako první jsme v Praze navštívili Vyšehrad a hřbitov na Slavíně, pak Pražský hrad, Malou Stranu, šli po Karlově mostě, z něhož je krásný výhled na celé město. Ze Staroměstského náměstí jsme stihli ještě projít židovskou čtvrtí a na zpáteční cestě v luxusní Pařížské ulici čirou náhodou potkat a vyfotografovat se se zpěvačkou Darou Rolins. Neopomněli jsme si prohlédnout jedinečný orloj a na Václavském náměstí jsme konečně dostali slíbený rozchod.

Tento výlet, který pro nás paní učitelky připravily, se nám všem moc líbil. Děkujeme!

Nikola Dvořáková a Klára Vičarová,
žákyně IX. třídy