Beseda o Africe

Víte, že…

v Africe se běžně konzumuje hmyz a červi (mnohdy i syroví), ale také vám tam mohou nabídnout pečené opičí maso?

se v některých zemích západní Afriky téměř nekrade, protože pokud se tak stane, je zloděj na místě obložen ojetými pneumatikami a zapálen?

v běžné africké škole chodí do jedné třídy cca 150 dětí, mají 1 učitele a 1 „drába“, který je vybaven holí (tu používá v případě pozdního příchodu, nesprávné odpovědi, či jakéhokoli zlobení)?

Toto je pouhý zlomek zajímavých informací, které nám do školy přinesl ve čtvrtek 15. prosince fotograf, novinář a cestovatel Tomáš Kubeš. Představil nám Afriku - jeho milovaný černý kontinent (navštívil jej celkem 45x) ve dvou přednáškách s následujícími besedami – zvlášť pro žáky 4. a 5. třídy a poté pro celý druhý stupeň.

Nezbývá než podotknout, že tato akce měla mezi žáky velmi kladný ohlas, bylo vidět, že je pan Kubeš dokázal nejen zaujmout novými informacemi, ale donutil je i přemýšlet nad mnoha etickými, ekologickými a ekonomickými aspekty života současných afričanů.

Marcela Mašková