Večírek pro seniory 2015

Víte, co by se stalo, kdyby si jednou Vánoce řekly, že prostě nebudou? Právě tuto situaci sehrály děti z dramatického kroužku DUHA na večírku pro lomnické seniory ve zcela zaplněné školní jídelně. Samozřejmě, že tato myšlenka by nikdy děti nenapadla. Přišel na ni Josef Čapek, protože se mu zdálo, že lidé na sebe nejsou hodní, takže si Vánoce prostě nezaslouží. Ale i v Čapkově povídce to nakonec dobře dopadlo a Vánoce přišly. A dobře to dopadlo i s vystoupením žáků „zušky a dramaťáku“. Písničky zpívané, hrané i tančené a básničky, z nichž čišela atmosféra zasněžených starodávných časů… Potlesk a úsměvy na tvářích diváků byly jednoznačným důkazem toho, že bez Vánoc a vánočních vystoupení by nám všem bylo tak nějak „nanicovatě“!

Mgr. Eva Vítková

Večírek pro seniory 2015