Kam po „základce“ ?

Naše deváťáky čeká v březnu důležité rozhodnutí. Musí odevzdat přihlášku na některou střední školu nebo učiliště. Jedni mají jasno už nyní, další se teprve rozhodují. Abychom jim pomohli v jejich hledání, navštěvujeme už druhým rokem některé závody a podniky v našem okolí. Naposledy jsme byli na exkurzi v pobočce závodu Siemens v Drásově. Tato prohlídka sice zaujala více chlapce, ale děvčata byla také docela překvapena, v jakém prostředí jejich rodiče i známí pracují. Věřím, že všechny akce, které proběhly v loňském i letošním školním roce a jsou hrazeny z projektu EU „Moje volba – moje budoucnost“, alespoň trošku přispěly ke správnému a úspěšnému rozhodnutí vašich i našich dětí.

Mgr. Marie Krejčí, výchovná poradkyně