Projekt III. třídy - Lomnice

Všechno začalo tím, že jsme se v hodinách prvouky učili o Lomnici. S paní učitelkou Holcnerovou jsme se domluvili, že si prohlédneme lomnické památky, jak vypadají ve skutečnosti.

27. září jsme se všichni sešli před školou a tím mohlo naše putování začít. Našim prvním úkolem bylo značit si cestu, kterou jsme putovali.

První zastávka byla na náměstí u kostela, kde na nás čekala paní Sedláčková, aby nám mohla o historii kostela popovídat trochu víc. Po prohlídce kostela následovala zastávka u kašny, morového sloupu a radnice, kterou nás provedla paní Bartošíková.

Naše cesta pokračovala na zámek. Čekala tam na nás paní Koumarová, která nás zavedla tajným vchodem do zámecké kaple. Mohli jsme si zazvonit zvonečkem a přát si přání, které se nám má co nejdříve splnit.

Cesta pokračovala na židovské náměstí, kde jsme si prohlédli synagogu a židovský hřbitov.

Na zpáteční cestě jsme si ještě prohlédli kapli svatého Jana Paduánského a tím naše putování skončilo.

žáci III. třídy

Projekt III. třídy - Lomnice