Celostátní kolo Dětské scény

Celostátní přehlídka dětských recitátorů a dětského divadla Svitavy 2015

Valentýna Peringerová je velmi šikovné děvče a šíře jejího talentu nemá hranice. Umí zpívat, vyniká snad v každém sportu, hraje divadlo a recituje. A právě v recitaci se jí letos náramně dařilo. Vítězství v krajském kole znamenalo postup na celostátní přehlídku do Svitav. A tak mohla během červnového víkendu ochutnat „velký svět umění“. Vystoupení před erudovanou porotou, diskuzní kluby, recitátorské dílny a také několik představení dětských divadelních souborů. A hlavně setkávání se se zajímavými lidmi a kamarády, kteří si, světe div se, vzájemně fandí.

Díky účasti na celostátní přehlídce Valentýna pochopila, že jde správnou cestou. Zanechala velmi příjemný dojem a určitě patřila letos k těm recitátorům, které si mnozí z účastníků budou pamatovat.

Mgr. Eva Vítková

Celostátní kolo Dětské scény