Lomnický slavík 2010

Tradice jsou od toho, aby se dodržovaly. A jsme rádi, že se to daří. Pěvecká soutěž Lomnický slavík je určena pro žáky od 1. do 9. třídy základních škol ze širokého okolí. Letošního ročníku se zúčastnilo šest škol – Lysice, Rájec-Jestřebí, Černá Hora, obě tišnovské ZŠ a pořádající Lomnice. Odborná porota, které předsedal ředitel ZUŠ Tišnov Mgr. Tomáš Zouhar, měla opět velmi nelehký úkol. Výkony soutěžících byly letos tak překvapivě vynikající, že k jejich ohodnocení nestačila ani nejvyšší možná známka. Absolutní vítězství si letos do Rájce zcela zaslouženě odváží Kristýna Dzapková, která svým podáním písničky Tell him uchvátila nejen diváky, ale i porotu.

Naše škola získala čtyři ocenění: Adam Girszewski 2. místo v kategorii 2. - 3. tříd, Jana Brabcová 3. místo (4. - 5. třída), Markéta Vítková 3. místo (6. - 7. třída) a v kategorii duetů, která byla letos poprvé, se nejvíce líbily Daniela Juríková s Markétou Vítkovou a jejich provedení písničky Falling Slowly.

Mgr. Eva Vítková

Lomnický slavík 2010