Exkurze do ZOO

Ve středu 3. 11. 2010 se žáci naší školy zúčastnili exkurze do ZOO. Ráno jsme u školy nastoupili do autobusu a vyrazili směr Brno. ZOO nás přivítalo polojasným počasím, na prohlídku přímo ideálním.

Zahájení exkurze bylo v učebně, kde nás paní průvodkyně seznámila se životem zvířat ve volné přírodě i v zajetí. Zhlédli jsme poutavý film a potom už následovala prohlídka po areálu.

Většina zvířátek byla venku, takže se bylo na co dívat. Největší úspěch měl lev a sova. Tu jsme navštívili přímo u ní ve voliéře. Byl to druh sovy sněžné, která svým vzhledem připomínala Hedviku z Harryho Pottera.

Prohlídku jsme zakončili v obchůdku se suvenýry, ve kterém jsme si koupili upomínkové předměty.

Po pěkně stráveném dopoledni jsme se rozjeli domů a ještě v autobuse jsme si celou cestu povídali o svých zážitcích.

Exkurze se nám velmi líbila. Myslíme si, že každý získal nové informace a viděl hezká zvířata. Proto neváhejte a navštivte ZOO taky!

David Juračka a Dominik Křipský, V. třída