Návštěva divadelního představení

Návštěva divadelního představení Králova řeč s žáky 9. a 8. třídy

Nemusíme být odborníky v oblasti školství, abychom věděli, že škola má zahrnovat vzdělání jako celek, a nejen získávání znalostí v různých předmětech a to výhradně ve školních lavicích. Nedílnou součástí, a v dnešní době složkou opomíjenou, je výchova například společenského chování, mezilidských vztahů atd.

Dobrou příležitostí proto může být návštěva divadla. Pro většinu z žáků to byla jejich první zkušenost s „velkým divadlem“ a zejména se společenským prostředím. Bylo nutné před odjezdem pouvažovat o správném oděvu a na místě poté zvolit patřičné chování vhodné pro tuto příležitost. Je velice odtažité seznamovat žáky s touto situací, pokud nejsou sami přítomní. Osobní zkušenost je nejlepší zkušeností.

Měli jsme veliké štěstí, že jsme stihli zakoupit vstupenky na dlouho očekáváné představení Králova řeč v režii Martina Stropnického v hlavních rolích s Ladislavem Frejem a Martinem Slámou. Přestože představení bylo veřejnou generálkou, o napětí a očekávání ze strany publika nebylo nouze. Režisér M. Stropnický promluvil k publiku na začátku představení, kde sdělil, že je to jeho první režijní počin v Brně a představení Králova řeč je českou premiérou. Taktéž vystoupil i na závěr a vřele poděkoval publiku za účast a pochopení k chybám, které pro publikum ale nebyly viditelné.

Žáci si představení chválili a jejich reakce byla důkazem, že divadlo je zábavou pro všechny věkové kategorie.

Mgr. Barbora Pavlišová

Návštěva divadelního představení