Den Země

Jako každý rok i letos jsme se vydali v rámci Dne Země pomoct naší přírodě od odpadků. Této akce se vždy účastní celá škola od prvňáčků až po deváťáky. Každá třída má za úkol posbírat odpadky po jiné trase, která je předem určená. Projde se tak celá Lomnice a její okolí. A výsledek? Je to sice smutné, ale dohromady jsme naplnili mnoho velkých pytlů a bohužel jsme našli i černé skládky.

Pavlína Vlachová, IX. tř.

Ve čtvrtek 19. 4. 2012 se na naší škole uskutečnil Den Země. To je den, kdy se sejde celá škola, aby pomohla naší planetě žít v čistotě a mohla tak mít dobrý pocit, že jsme pomohli naší Zemi. Vydali jsme se po naplánovaných trasách v Lomnici a okolí. Nasbírali jsme mnoho pytlů odpadků, ale já si myslím, že letos toho nebylo tolik jako vloni. Doufám, že se snad už lidé poučili, že odpad nepatří do přírody, ale do odpadkových košů.

Kristýna Všianská, VI. tř.

Den Země